Відповідальність за порушення комендантської години

Комендантська година – це заборона перебування людей у визначений час (станом на березень – з 21:00 до 06:00) на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень.

 

Хто видає перепустки та посвідчення?

Перепустки і посвідченні видаються військовою комендатурою. Саме перепустки дозволяють перебувати на вулиці на період комендантської години. Перепустки, видані комендатурою, дійсні тільки в межах території, де запроваджено комендантську годину. Для пересування населеним пунктам громадянам необхідно завжди мати при собі документ, що посвідчує особу, подбати, щоб цей документ був доступним, адже мобільні додатки можуть працювати нестабільно.

 

Хто перевіряє перепустки та які повноваження у таких осіб?

Перевіряти документи і, відповідно, встановлювати правомірність перебування на вулицях та в інших громадських місцях під час комендантської години – повноваження патрулів. Хто входить до патрулів, вирішує місцева влада.

Такі патрулі мають право, зокрема:

1. Затримувати і доставляти в органи або підрозділи Національної поліції осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення;
2. Застосовувати відповідно до законодавства заходи фізичного впливу, зброю і спеціальні засоби;
3. Перевіряти в осіб посвідчення, документи, що посвідчують особу, документи, що підтверджують законність перебування на території України, та перепустки, а в разі їх відсутності – затримувати відповідних осіб та доставляти в органи або підрозділи Національної поліції для встановлення особи;
4. За потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, які ними перевозяться;
5. Вилучати в осіб предмети, які є знаряддям, засобом або предметом правопорушення, і передавати їх органам або підрозділам Національної поліції.

Яка відповідальність за порушення режиму комендантської години?

За відмову від виконання законного розпорядження або вимоги патруля загрожує штраф, громадські чи виправні роботи або адміністративний арешт до 15 діб.

Якщо порушник вчиняє опір – йому загрожує штраф 17 000 – 34 000 грн або позбавлення волі до 5 років. Крім того, наголошую, що передбачена відповідальність за поширювання неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку – карається штрафом або виправними роботами.

/ / /

X