Реєстрація авторського права Всесвітньою організацією інтелектуальної власності

У 2020 році Всесвітня організація інтелектуальної власності запустила сервіс WIPO PROOF. Цей сервіс дозволяє швидко створювати захищені від несанкціонованого втручання докази, що ваша інтелектуальна власність існувала на певний момент часу. В рамках цієї процедури реєстрації авторського права створюється токен WIPO PROOF – цифровий відбиток вашого інтелектуального активу з позначкою дати та часу, який можна використовувати як доказ у правових суперечках.

 

Чим ефективна така реєстрація авторського права?

 

WIPO PROOF доповнює існуючі системи інтелектуальної власності ВОІВ, допомагаючи винахідникам і авторам забезпечити верифікований захист численних результатів своєї інтелектуальної праці протягом будь-якої стадії розвитку – від ідеї до розробки концепції та комерціалізації.

В умовах дедалі більшої цифровізації сучасного світу винахідницька та творча діяльність нерідко має міжнародний та колективний характер, і її результатом стають найрізноманітніші файли, що містять цінну інформацію, яка легко може стати об’єктом порушення прав або незаконного присвоєння. WIPO PROOF є ефективним інструментом, що дозволяє засвідчити факт існування цифрових файлів того чи іншого об’єкта в конкретний момент часу, що знижує ризик юридичних суперечок у майбутньому та закладає фундамент для будь-якої реєстрації офіційного права інтелектуальної власності.

 

Які об’єкти можуть бути зареєстровані авторським правом у WIPO PROOF?

 

Зареєстрованим може бути будь-який файл – об’єкт інтелектуальної власності: комерційні таємниці, сценарії, партитури та інші творчі твори, результати досліджень, масштабні набори даних, алгоритми штучного інтелекту або будь-які облікові записи щодо ділових операцій.

 

Принцип роботи WIPO PROOF

 

Автор може зайти на сайт WIPO PROOF і запросити токен (зареєструвати своє авторське право) WIPO PROOF для конкретного цифрового файлу. ВОІВ не переглядає вміст такого файлу і не зберігає за собою копію цифрового файлу. Безпечний односторонній алгоритм хешування WIPO PROOF забезпечує локальну взаємодію з браузером користувача для створення унікального цифрового відбитка файлу.

Крім того, будь-який автор (або навіть треті особи) – можуть перевірити такі токени WIPO PROOF на відповідному сайті за допомогою кількох простих дій. Для створення токенів WIPO PROOF використовується технологія інфраструктури відкритих ключів (PKI або ИОК). Це надійна криптографічна технологія, що є одним із найбільш широко визнаних у світі та авторитетних способів цифрової сертифікації. Більше того, послуга WIPO PROOF спроектована та розроблена відповідно до стандартів eIDAS, які відносяться до найнадійніших та найжорсткіших у світі. Токени WIPO PROOF забезпечують максимальну впевненість у тому, що дата та час, зазначені на токені, вірні та не зазнавали змін.

 

Дуже радимо всім авторам вивчати нові сучасні способи захисту свого контенту авторським правом та користуватися такими зручними сервісами, а також замовляти подібні послуги у профільних юристів.

/ /

X