На що поширюється реєстрація торгової марки Артиста?

ТМ (торгова марка) – має територіальний характер захисту в певному класі (групі товарів / послуг з переліку МКТП, який щороку оновлюється і вдосконалюється, класів 45). Це означає, що отримавши українську торгову марку в певному класі, Ви не зможете пред’явити претензії про порушення ваших прав в іншій країні.

Тому, спочатку Ви повинні визначитися в яких із 45 класів МКТП Ви плануєте реєстрацію, зробити патентний пошук (перевірити наскільки Ви така одна і унікальна, і яка гарантія проведення реєстрації ТМ), а після робити подачу заявки.

Після того, як отримаєте свідоцтво на ТМ, Ви зможете самі використовувати ТМ в рамках території і класів (що Ви вибрали і за які оплатили державні збори), і забороняти використовувати іншим особам (людям, компаніям і т. д.) в цих же класах і на зазначеній Вами території в рамках реєстрації. Якщо говорити простіше  – це закріплює за Вами законне право бути єдиними, хто зможе в певних сферах (класах) бути з такою назвою (логотипом, ім’ям або псевдонімом).

Для артиста це має дуже важливе значення, якщо він планує активно працювати на ринку концертних послуг, всюди вказувати своє ім’я, рекламувати себе, як на ТБ, так і в соціальних мережах, заробляти на продажу мерчу, пісень, реклами, ютуб і т. д.

І навіть якщо під цією назвою Артист захоче добувати нафту або випускати електрокари, то зареєструвавши в потрібному класі такий вид діяльності, він теж це зможе робити. Головне пам’ятати – що реєстрація процес не дешевий і не швидкий. Але якщо грошей і часу достатньо – то можна реєструвати всі необхідні сфери.

/ /