ЛУВР vs PORNHUB або ЧОМУ ЗМІСТОВНА ПРЕТЕНЗІЯ КРАЩА ЗА СУД

Лувр (Франція) і галерея Уффіці (Італія) у липні 2021 року звинуватили компанію Pornhub (яка займається відеовиробництвом фільмів для дорослих) у порушені прав таких музеїв через розміщений на їх сайті онлайн-гід з еротичного мистецтва.

ЩО ЗА ОНЛАЙН ГІД?

Назва цього гіду – «Classic Nudes». Гід пропонує користувачам сайту путівник з еротичного мистецтва у найвідоміших музеях світу. Метою такого гіду передбачалося «спонукання людей частіше відвідувати художні музеї та уважніше вивчати класичні твори». Це така собі колекція творів мистецтва, яку Pornhub відзняв у шести музеях світу:

  • у Луврі;
  • у музеї Орсе;
  • у мадридському Прадо;
  • у Метрополітен-музеї у Нью-Йорку;
  • у галереї Уффіці в Флоренції;
  • у Британському музеї у Лондоні.

Аудіогід озвучила порноактриса і амбасадор бренду Аса Акіра.

Окрім цього, у проєкті є кілька відеороликів, які нібито “оживляють” картини з музеїв та перетворюють їх на сцени статевого акту. В головній ролі знімалася італійська порноактриса Чиччоліна.

Також зазначається, що картину Венери Урбінської перетворили на відео, де актриса мастурбує.

ЩО ВИМАГАЛИ ПРЕДСТАВНИКИ МУЗЕЮ?

Представники музеїв вимагали, щоб компанія видалила з сайту цифрові копії робіт, оригінали яких знаходяться в експозиції цих установ. Для цього, юристи Лувру та галереї Орсе спільно підготували та направили до компанії претензію із вимогою видалити зазначений контент.

У галереї Уффіці відзначили, що, згідно з італійським законодавством, музей повинен дати згоду на використання творів із його колекції з комерційною метою. Однак, галерея Уффіці такої згоди не надавала. У музеї впевнені, що порносайт використовує шедеври класичного мистецтва для власної реклами.

ЧИМ ЗАКІНЧИВСЯ СКАНДАЛ?

Після отримання скарги, представники музеїв та компанії Pornhub провели перемовини, після яких Pornhub погодився на вимоги паризького Лувру та італійської  галереї Уффіці, та змінив оформлення власного гіду. Так, Pornhub видалив зі свого онлайн-гіду частину аудіогідів про твори, розміщені в цих музеях.

Тепер на сайті недоступні віртуальні зали Лувра та галереї Уффіці. Та там все ще можна знайти твори мистецтва з колекцій музею д’Орсе, Метрополітен-музею і Лондонської національної галереї.

 

Хочемо зазначити, що використання чужого твору (в тому числі, творів образотворчого мистецтва: картин, скульптур, архітектурних творів тощо) дозволено лише після отримання згоди від правовласника такого твору образотворчого мистецтва.

Якщо вашу роботу незаконно використовують без дозволу – не кваптеся одразу подавати до суду, оскільки це може зайняти купу часу та коштів. Скористайтеся методами досудової претензійної роботи, що може не лише допомогти у вирішені питання незаконного використання вашої роботи, а й можливо створить умови для співпраці із потенційним партнером і отримання роялті за подальше використання таким партнером вашої творчості. Переговори та попередження, висловлення чітких умов та налагодження зв’язків на майбутнє – це діявий механізм врегулювання відносин в різних сферах, навіть у порно мистецтві.

/ / /