Очищення прав на контент: фото, аудіо, відео. Авторська послуга компанії

Очистка прав на контент (відео, фото, музичний тощо) – це наша авторська послуга: яку ми надаємо з 2009 року, коли зрозуміли, що ТВ-проектам та кіноіндустрії, блогерам, рекламним агентствам необхідні швидкі та якісні рішення щодо контенту. У всіх цих створювачів власного контенту із елементами запозиченого є прораховані бюджети на виробництво, проте вони хочуть знати, якою ж буде вартість, наприклад, музичного твору (пісні), щоб включити її до свого проекту (ТВ програми чи ютуб каналу, рекламного ролику).

 

Пошук власників авторських прав, перемовини та консультації, торги щодо ціноутворення, затвердження переліку способів використання, складання договорів та перевірка (внесення правок) в наявні документи, аналіз наявності необхідного об’єму авторських прав у правовласників на законних підставах видавати ліцензії на використання таких прав; контроль за юридично грамотним використанням контенту згідно домовленостей, викладених в умовах підписаного договору та правильне титрування авторів (вказання найменування твору та авторів). Це величезний обсяг роботи, який вміє та може виконувати наша юридична компанія.

 

Процедура очистки прав, на прикладі пісень (музичних творів з текстом) для музичного шоу включає в себе:

 

1) Отримання запиту від Клієнта на предмет очистки і узгодження форми нашої роботи, тут є кілька варіантів на вибір Клієнта, в залежності від його можливостей:

юридические услуги под ключа) очистка «під ключ», де Наша Компанія укладає ліцензійні договори з усіма Правовласниками, які будуть фігурувати в запиті, беручи на себе всю відповідальності за очистку прав. Тобто, ланцюжок передачі прав на використання пісень буде наступним: Правовласники (скільки б їх не було, в залежності від кількості пісень для очистки) підписують ліцензійні договори з Нами, а ми потім на тих же умовах передаємо права на використання пісень ОДНИМ договором Клієнту.

* в цьому випадку в оплату наших послуг не входить винагорода  за права, яка буде перераховуватися Правовласникам. Від Клієнта буде два види платежів:

  1. Оплата наших послуг з очищення (одна система оподаткування, згідно із законодавством України)
  2. Оплата вартості прав (роялті), яка потім розподіляється нами (з нашого рахунку) Правовласникам в залежності від заявлених ними ставок (інша система оподаткування, згідно із законодавством України).

 

б) очистка «на документах Клієнта», де ліцензійні договори з Правовласниками укладатимуться безпосередньо з Клієнтом, а наша Компанія забезпечує, умовно, як посередник:

– переговори з усіма Правовласниками,

– перевірку всіх договорів від правовласників та/або складання таких договорів (обговорюється додатково) і узгодження їх з Клієнтом,

– контроль підписання договорів і передачу примірників Клієнту,

– контроль оплати Клієнтом винагороди за права на використання кожному з Правовласників.

* в цьому випадку Клієнт сплачує тільки за наші послуги, з Правовласниками, безпосередньо, прямий розрахунок.

 

в) послуги пошуку Правовласників, де ми за запитом Клієнта тільки знаходимо у кого знаходяться права на кожну пісню і приблизну вартість за передачу прав на використання, а далі, передаємо контакти Правовласників Клієнту, який самостійно продовжує спілкування з усіх питань очистки з ними безпосередньо, без нашої участі .

* в цьому випадку Клієнт сплачує тільки за наші послуги пошуку.

 

2) Робота з інформацією про проект Клієнта – з’ясовуємо всі деталі (щодо термінів виконання –  від 3 до 5 днів, в залежності від швидкості зворотного зв’язку Клієнта):

– для якого саме музичного шоу потрібна очистка, його характеристика, кінцевий користувач і канал мовлення (якщо передбачено), тощо;

– точний перелік пісень і виконавців, а також інформація про їх використання в шоу: для цього у нас існує спеціально розроблена фахівцями Компанії форма таблиці-анкети, де все фіксується – від назви до винагороди за використання пісень;

– уточнюємо бюджет Клієнта на очистку, хоча б приблизно, щоб оцінити всі можливості і оптимізувати процес переговорів з Правовласниками.

 

3) Робота з Правовласниками: як окремими Видавництвами та Лейблами, так і, безпосередньо, з самими авторами пісень, якщо вони самі керують своїми правами (щодо термінів виконання – все залежить від самих пісень і їх кількості в запиті, пошук може займати від одного тижня до одного – двох місяців, все дуже індивідуально, а в деяких випадках Правовласника можна взагалі не знайти):

– відправлення запитів потенційним Правовласником, які включають інформацію про використання пісень, для виявлення у кого саме знаходяться права на кожну з пісень, а також приблизні ставки для очистки (на цьому закінчуються наші послуги при формі роботи в));

– переговори щодо ціни для кожної пісні і формування загального бюджету очистки прав для шоу Клієнта, а також узгодження готового бюджету з Клієнтом (при формі нашої роботи а) і б), зазначені вище);

* Клієнт може прибрати або замінити якісь пісні на даному етапі для оптимізації своїх витрат; для нових пісень схема пошуку прав починається заново, в тому ж порядку.

 

4) Договірна робота:

– укладання ліцензійних договорів з усіма Правовласниками і відповідного Документа з Клієнтом для передачі йому прав на використання всіх пісень по ланцюжку (при формі нашої роботи а));

– перевірка та/або складання ліцензійних договорів між Правовласниками і Клієнтом, посередництво в узгодженні всіх правок з обох сторін (при формі нашої роботи б));

 

5) Оплата послуг і роялті (вартість за передачу прав):

– отримання від Клієнта оплати за наші послуги і загальну вартість роялті для розподілу їх нами між всіма Правовласникам (при формі нашої роботи а)), з нашого рахунку;

– отримання від Клієнта оплати за наші послуги (при формі нашої роботи б));

– підписання всіх необхідних Актів при будь-якій формі роботи.

 

* В процесі роботи над очисткою прав все залежить від запиту Клієнта, і якісь етапи роботи можуть дуже розтягуватися в часі (наприклад, якщо це довгостроковий проект на кілька сезонів). Тому, чим раніше Ви звернетеся до нас за послугою очистки прав для Вашого проекту, тим більше шансів, що до моменту його оприлюднення у Вас будуть врегульовані всі питання пов’язані з використанням інтелектуальної власності третіх осіб.

 

Серед наших успішних клієнтів в частині очистки прав на музичні твори слід зазначити: Вечірній квартал, Свати, Київ Вечірній, Мультибарбара, Ліга Сміху, Країна У, Майданс, Чисто news, Народна зірка (3 сезони), Телезірка, проекти каналу Київ, програми ТРК Україна та багато інших талановитих проектів.

 

Для того, щоб отримати більше інформації щодо послуги з очистки прав, рекомендуємо написати нам запит щодо вашого проекту, а ми з радістю вивчимо його та підкажемо вам як краще організувати свою діяльність із використанням чужого авторського контенту на законних підставах.

/

X