Досудове врегулювання конфліктів інтелектуальної власності

Вислів «Найкращий захист – це напад» може бути застосовано у військовій практиці, але для сфери інтелектуальної власності ми б переробили цю фразу як «Найкращий захист – це передбачливість». Якщо із самого початку грамотно та цілісно підходити до питання забезпечення захисту Вашої інтелектуальної власності (реєстрація авторських прав і торговельних марок, укладання відповідних авторських договорів та безготівковий розрахунок по ним, співпраця з перевіреними компаніями в цій сфері та інше), то в майбутньому, при будь-якому розвитку подій у Вас будуть важелі тиску і докази в питанні відстоювання своїх позицій.

 

Прецеденти порушень в сфері інтелектуальної власності з’являються по абсолютно зрозумілим причинам:

– незнання або ігнорування основ авторського права;

– заздалегідь свідоме порушення з думкою «а раптом обійдеться і не помітять»;

– знання основ авторського права і бажання відстояти свою правоту з метою отримання компенсації та відновлення справедливості;

– спірні ситуації, коли явно не зрозуміло на чиєму боці закон і з’ясувати це можна тільки в судовому порядку,

та інше.

 

У будь-якому випадку, не знання законів не звільняє Вас від відповідальності.

У своїй судовій практиці наші юристи стикаються в основному з порушеннями авторських прав, пов’язаних з використанням музичного матеріалу різними продакшенами і каналами мовлення без згоди власника авторських прав і виплати авторської винагороди. Можна сказати, з таких справ почалося активне напрацювання прецедентів не тільки для юристів і адвокатів в цій сфері, але і для самих суддів. І з кожним роком кількість доведених до логічного завершення справ на користь авторів (правовласників) зростає.

Наші фахівці, як і багато інших в сфері інтелектуальної власності, завжди рекомендують спочатку спробувати вирішити конфлікт, пов’язаний з авторськими правами в досудовому порядку, що дозволяє заощадити як час, так і гроші на всі судові витрати.

Але, якщо звернення до суду не уникнути, ми можемо допомогти у визначенні найкращої тактики ведення своєї наступальної або оборонної позиції.

 

Що ми пропонуємо нашим Клієнтам:

– Написання досудових претензій в частині порушення Ваших майнових та немайнових авторських прав;

– Вивчення та аналіз адвокатських запитів, роз’яснення незрозумілих моментів і написання відповідей, з умовою отримання від Клієнта даних для формування доказової бази;

– Написання позовної заяви;

– Докладне вивчення матеріалів і ходу справи, яка вже знаходиться в судочинстві, а Ви тільки дізналися, що Вас залучили як третю сторону, відповідача або свідка. І даємо оцінку Ваших ризиків в такій справі і рекомендації по стратегії поведінки;

– Розгляд позовних заяв, які подали на Вас;

– Вивчення Вашого запиту на предмет доцільності подачі Позову і звернення до суду, в принципі: аналіз факту порушення прав, виявлення можливостей і ризиків досудового врегулювання спору;

– Роз’яснення простими словами законодавчих норм, які фігурують в направлених Вам Претензії або Позовах про порушення.

 

Також можливе представництво в суді адвоката нашої компанії від Вашого імені, але така послуга обумовлюється виключно в індивідуальному порядку.

Вартість послуг залежить від запиту Клієнта і виду роботи, яка буде проводитися. Звертайтеся, і ми допоможемо Вам заощадити гроші на судах.

/