Чи гарантує реєстрація авторських прав на пісні отримання роялті?

Мета реєстрації авторського права – офіційне підтвердження дати та змісту авторської роботи. Може використовуватися для подачі судового позову, в разі порушення авторських прав або при плагіаті. Допомагає позначити своє авторство на твір і спрощує роботу, як автору, так і його юристу. Про суть реєстрації авторського права також можна подивитися в цьому відео:

 

Хоча зареєстровані та незареєстровані твори, згідно Закону охороняються однаково, реєстрація авторського права на твір дає можливість отримати документ (свідоцтво), який підтверджує приналежність авторських прав тій чи іншій особі.

Свідоцтво є єдиним переконливим засобом підтвердження свого авторства на твір у разі його неправомірного використання іншими особами, в судових справах, при укладанні угод на отримання винагороди за використання твору тощо.

Реєстрація авторського права на пісню не гарантує отримання роялті за використання пісні. Тому що це різні і не пов’язані речі. Тобто, реєстрація – це отримання документа про факт створення і авторства на пісню, а роялті – це виплати у відсотках за кожне ВИКОРИСТАННЯ музики автора. Хто і як повинен контролювати ці виплати, якщо навіть сам автор не подбав про свою ідентифікацію? Так, тільки автор, через уповноважені організації з управління його правами після підписання договорів з такими організаціями.

Різна природа реєстрації прав на пісню і роялті, означає – щоб автор отримував свої роялті він повинен сам піклуватися про ці виплати і зробити ряд дій та укласти ряд договорів. Наприклад з ОКУ, докладніше в відео про ОКУ:

 

Тому раджу вивчити питання що таке роялті, що таке організації колективного управління (ОКУ), які є види отримання винагороди від використання музики:

І тільки після цього розраховувати на виплати роялті за свої пісні.

/