Безкоштовно і якісно: як законно використати чужу музику

Щотижня нам дзвонять і питають: чому я не можу використовувати ось цю пісню як фон свого відеоролика, адже вона ж викладена у вільному доступі в мережі Інтернет?

Щоразу ми пояснюємо, що власник прав на таку пісню може викладати її де душа забажає, а ось інші особи повинні брати спеціальні дозволи (які практично завжди платні) і тільки тоді використовувати пісню. Але сьогодні ми підібрали 3 безкоштовні платформи, де ви можете спокійно взяти музику, при цьому нічого не оплачуючи авторам.

 

как законно использовать чужую музыкуЩо це за послуги?

Так звані аудіобанкі: платформа, де автори викладають свою музику у вільний доступ, за використання якої, вони не просять грошової винагороди. Зазвичай вони просять лише вказувати своє авторство, щоб люди, яким сподобається їх мелодія, могли знати хто ж є автором – таким способом стаючи на слуху у інших.

Пропонуємо вам 3 таких сервіси:

1) AudioCabin: https://audiocabin.com/

2) FMA (Free Music Archive): https://freemusicarchive.org/genre/Hip-Hop

3) AudioJungle: https://audiojungle.net/

 

Можна просто взяти і робити з мелодією що завгодно?

Не зовсім так, після пошуку і знаходження мелодії на таких сайтах, ви, по-перше, повинні будете прочитати умови угоди використання, а також обов’язково прочитати який тип ліцензії видає автор на цей твір.

Візьмемо до прикладу сайт FMA і виберемо Great Reset написану Shaolin Dub. При спробі завантаження пісні нам видає попередження, що ця пісня є безкоштовною при використанні її з певними умовами. Перейшовши за посиланням вам відкривається один з декількох видів ліцензій (той, який вибере автор). До даної мелодії автор вибрав ліцензію на поширення. Під такою ліцензією він передбачив, що цю мелодію він не дозволяє використовувати в комерційних цілях, якщо ви зробили ремікс на таку мелодію ви не маєте право її поширювати і також при використанні ви повинні обов’язково згадати ім’я автора. Ось і всі умови використання його мелодії.

 

Чи передбачаються інші ліцензії?

На мелодію, що ми взяли в приклад – немає. Але існують і інші види ліцензій – варто лише трохи пошукати на сайті те, що вам подобається в музичному плані і в юридичному теж. На більшості таких аудіобанках є спеціальні фільтри (критерії) за якими ви зможете знайти собі бажану мелодію.

 

Тобто я можу просто взяти мелодію і при цьому не переживати про те, що моє відео із застосуванням цієї мелодії можуть видалити?

Абсолютно вірно. Єдине що вам порадимо, так це копію ліцензії зберегти, так як коли автор вирішить, раптом, поскаржитися на вас за незаконне використання його музичного контенту, ви завжди мали при собі документ, що підтверджує наявність у вас ліцензії (а також виплат, якщо такі передбачені) на використання об’єкта авторського права – музичного твору.

Важливо розуміти, що ліцензія не означає володіння авторськими правами на пісні – вона дозволяє лише використовувати об’єкт певним способом і на певних умовах, а право власності залишається за автором, як і всі інші права, що не передбачені умовами вашої ліцензією.

/ /

X